Léto

Lipensko se sladkovodním mořem v podobě Lipenské přehrady patří mezi nejatraktivnější kouty naší republiky. Turistická oblast Lipenska se rozprostírá kolem řeky Vltavy a to od Stožce až po Rožmberk. Jižní hranici oblasti tvoří hraniční hřebeny s Bavorskem a Horním Rakouskem, dominantou je vodní hladina Lipenské přehrady. Lipno svou krásou a nekonečně širokými možnostmi trávení volného času po celý rok překvapí všechny návštěvníky, kteří si ho okamžitě zamilují. Krásné pláže, desítky kilometrů cyklostezek malebnou šumavskou krajinou, divoká příroda Národního parku Šumava, vodáctví, jachtaření, rybáření a také pro milovníky historie, kulturních památek, kultury až po nekonečnou nabídku pro vyznavače všech sportů, turistiku a adrenalinové zážitky na řadě komerčních atrakcí. Lipensko je oblast, kde se návštěvník nikdy nenudí a tvoří ideální podmínky pro dovolenou plnou zážitků.

TIPY KAM NA VÝLET

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů Lipno je první stezkou svého druhu v České republice a nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě včleněna do krajiny v okolí lipenského jezera a je unikátním doplněním Active Park Lipno. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit. Užijte si neopakovatelnou procházku korunami stromů a pokochejte se výhledem na krajinu šumavské přírody, na lipenské jezero a Novohradské hory. Stezka je dlouhá 675 metrů a kromě vyhlídky ze 40 metrů vysoké věže zde můžete zažít spoustu dobrodružných zážitků. Jsou zde tři zážitkové stanice s lanovými prvky, jež jsou umístěny ve výšce 24 metrů. Součástí stezky jsou i naučné didaktické prvky, jimiž si obohatíte a rozšíříte Vaše znalosti z oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. K cestě zpět dolů můžete využít nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže. Celá stezka je navíc bezbariérová, a je tak přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i vozíčkářům. Ke Stezce se můžete dopravit lanovkou, Stezkabusem, po turistické trase či cyklotrase a cestu dolů si můžete zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte. 

 

Český Krumlov

Český Krumlov je okresní město v Jihočeském kraji, 30 km severně od Lipna Nad Vltavou. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. První zmínka o městě pochází z roku 1253. Středověké centrum města je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 2003 bylo městskou památkovou zónou vyhlášeno předměstí Plešivec (jižně od historického jádra). Podívejte se na: http://www.zamek-ceskykrumlov.eu

 

 

 

 

 

Hrad Rožmberk

Prohlídková trasa hradu Rožmberk Vás zavede nejen do doby posledních Rožmberků, ale představuje rovněž slavný rod Buquoyů, v jejichž držení se hrad nacházel od r. 1620 do konce 2. světové války.Hrad Rožmberk pochází z poloviny 13. století a patří k nejstarším hradům Vítkovců, předchůdcům slavného rodu Rožmberků. Hrad je komplexem původně dvou rožmberských hradů: tzv. Dolního hradu a Horního hradu. Pohnuté události z počátku třicetileté války měly za následek, že se hrad r. 1620 ocitl v rukou rodu Buquoyů, jimž patřil až do r. 1945. Jiří Jan Jindřich Buquoy (1814 - 1883) v duchu romantického cítění 19. století přebudoval Rožmberk na rodové muzeum. Současná podoba hradu je výsledkem přestavby v duchu romantické gotiky. Tomu také odpovídá i úprava interiérů. Pro uvedené období je typická vstupní hala s bohatě zdobeným schodištěm, tzv. Křižácká galerie s portréty vůdců křížových výprav a také zbrojnice se sbírkou zbraní, zbrojí atp. z různých historických období. Předcházející vývojovou etapu zase reprezentuje malířská výzdoba tzv. Rytířského sálu, jež pochází z poč. 17. století. Součástí hradu je i sbírka obrazů se jmény slavných autorů jako K. Škréty či J. Kupeckého, ale i portréty významných osobností včetně Perchty z Rožmberka - Bílé paní, která se zde podle pověsti zjevuje. Možné je rovněž avítat do Anglické věže, jež nabízí nádherný výhled na areál hradu a okolní romantickou krajinu, a také do Katovny, kde probíhají ukázky tortury. Hrad je veřejnosti přístupný celoročně.

 

Aquaworld Lipno

Máte za sebou den plný sportování nebo se vracíte z turistického výletu po Lipensku? Aquaworld Lipno je skvělou příležitostí a ideálním místem pro relaxaci po aktivně prožitém dnu. Odpočívat můžete ve vířivce s výhledem nal lipenské jezero nebo na perličkové desce s masážními tryskami. Pro děti je připravená vodní skluzavka, nafukovací atrakce, brouzdaliště s vodním hříbkem a hopsárium. Zaplavat si můžete v bazénu s protiproudem a k celkovému uvolnění můžete využít finskou saunu s vůní bylinkových esencí. Vodní radovánky si mohou užít díky bezbariérovému přístupu a bazénovému zvedáku i handicapovaní návštěvníci.

 

Funspot Lipno - Adventure minigolf

Golfové hriště s 18ti jamkami rozprostřených a zasazených do členitého terénu botanické zahrady s vodopádem a dvěma okrasnými jezírky s krásnou flórou a faunou. To je Adventure golf Lipno, který se nachází na Kobylnici hned naproti Sport aréně. Adventure golf není nijak fyzicky náročný, a tak si jej může zahrát každý, bez rozdílu věku. Zahrát si můžete i ve večerních hodinách pod umělým osvětlením s příjemnou hudbou či holografickou projekcí.