Zima

Bruslení na nejdelší bruslařské dráze na světě, tři moderní lyžařská střediska v okruhu několika kilometrů a mnoho dalších aktivit garantují nezapomenutelný zážitek kdykoliv přijedete na Lipno. Pro načerpání energie si můžete vybrat z několika wellness a lázeňských procedur a zařízení, včetně největšího wellness centra v ČR. Začněte plánovat skvělou dovolenou na jihu Čech!

TIPY KAM NA VÝLET!

Skiareál Lipno Skiareál Lipno je největším jihočeským zimním střediskem a patří k nejlepším skiareálům v České republice. Užívají si zde hlavně rodiny s dětmi všech věkových kategorií, a to nejen při lyžování. Středisko začíná na okraji obce Lipno nad Vltavou přímo u silnice, kde se nachází velkokapacitní parkoviště přímo u lanovky. Čeká na Vás osm přehledných, bezpečných a upravených sjezdovek o celkové délce 8,3 kilometru, k nimž Vás dopraví tři čtyřsedačkové lanovky. Děti se mohou zdarma učit lyžovat ve špičkově vybaveném výukovém hřišti s pojízdnými koberci - Foxpark kapitána Lipánka, nebo se mohou bavit jízdou ve skicrossu, na sjezdovce lišáka Foxe či mohou vyzkoušet měřený slalom. Ti nejmenší zas mohou dovádět v Bambini parku a snowboardisté si mohou zařádit ve snowparku. V areálu lze využít služeb lyžařské školy, půjčovny lyží a snowboardů. Ubytovat se můžete v apartmánech na parkovišti, další možnosti k ubytování jsou k dispozici v blízkosti areálu.

 

Plechý 1378 m n.m. a Plešné jezero

Nejvyšší hora české části Šumavy (1.378 m) leží asi 14 km západně od Horní Plané a asi 8 km jihozápadně od Nové Pece na státní hranici ČR s Rakouskem. Hora přitahuje návštěvníky řadou zajímavostí. Nejatraktivnější je ledovcové Plešné jezero, které nebylo řadu let přístupné veřejnosti. Na svahu nad jezerem stojí 14,5 m vysoký památník spisovatele a básníka Adalberta Stiftera, který mu zde, v obtížně přístupném srázu nad jezerem, postavili šumavští kameníci na místě, odkud rád vyhlížel do kraje. Na jižním úbočí Plechého se tyčí do výše 211 metrů skalní stěna karu Plešného jezera. Jedná se o významný geomorfologický útvar, který je jednou z nejcennějších součástí zdejší přírodní rezervace. V blízkosti "hráze" (karového prahu) Plešného jezera se rozprostírá rozsáhlé kamenné moře tvořené mohutnými, mrazovým zvětráváním rozpukanými balvany hrubozrnné plöckensteinské žuly. Po severním úbočí Plechého vede trasa Schwarzenberského plavebního kanálu, který je přístupný od osady Jelení, kde kanál prochází podzemním tunelem se dvěma zajímavými portály. Přístup k vrcholu Plechého je možný po červeně značené hřebenové trase z osady Nové Údolí (4 km jižně od Stožce) přes Třístoličník, Trojmeznou a Trojmezí (15 km - asi 5 hod.). Z Plechého je možné pokračovat po žluté sestupem k Plešnému jezeru. Odtud je možné pokračovat po zelené do osady Jelení nebo po zelené s napojením na modrou do Nové Pece.

 

Skiareál Sternstein

Sternstein je útulný rakouský skiareál, který najdete za hraničním přechodem Studánky u lázeňského městečka Bad Leonfelden. Sternstein je velmi snadno dostupný, cesta autem z Lipna nad Vltavou trvá jen 20 minut a z Českých Budějovic necelou hodinu.Pro lyžování na Sternsteinu je typická příjemná rodinná atmosféra, nepřeplněné sjezdovky a pohodlná přeprava rychlou lanovkou s krytými kabinkami a 6sedačkami. Sternstein nabízí celkem 3 sjezdové tratě v délce 1 550 až 1 850 m s krásným výhledem na Alpy. 

 

Lyžařský areál Zadov

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.
V lyžařském areálu Kobyla jsou v provozu 1 čtyřsedačková lanová dráha a 2 malé lyžařské vleky na přibližně 2,5 km sjezdových tratí, včetně malého snowparku v levé horní části sjezdovky. Vše je uměle zasněžováno a 2 km osvětleno. V areálu Kobyla můžete využít služeb lyžařské školy SKI Zadov s půjčovnou a servisem.

 

Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht je největším rakouským lyžařským střediskem mimo Alpy! Díky velmi výhodné poloze hned za hranicemi u jezera Lipno jeho obliba u českých lyžařů rok od roku roste. Hochficht Vám nabízí atraktivní lyžování pro rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře, které je srovnatelné s menšími alpskými středisky, vynikající sněhovou jistotu, moderní zázemí v nové multifunkční Skiareně Hochficht a příznivé ceny vč. výhodných slev pro rodiny, mládež.